Звершилось

Івана 19:30 «звершилось» – одне із слів які сказані Ісусом перед своє смертю.
«Що іменно звершилось»? – цілком логічно запитаємо ми.
І дамо відповідь: звершилось відкуплення людей.
Давайте трохи пороздумуємо…

Чесно кажучи я до кінця не знаю чому Бог вибрав іменно цей шлях відкуплення. Чому іменно Хрест мав примирити людину з Богом? Чи можливий був інший варіант? Думаю, що можливий, Він- Бог! І Він поступає так як рахує за потрібне в силу Свого характеру, Своєї святості, Своєї любові і праведності.
Це релігійно-філософське питання обговорювалось не раз в історії християнства. Я хочу зробити акцент на слідуючому:

1- Ісус це єдина дорога до Бога.

В силу своє гріховності, людина не може наблизитись до Бога ні розумово, ні морально, ні етично. Людина старалась пояснити сутність буття, вірування, страхи, позагробне життя, почуття, силу духа, розуміння добра і зла… Але зрозуміти і наблизитись до святого Бога не змогла і не може. Людина в своїй премудрості не може пізнати мудрість Божу.
Бог в своїй любові наблизився до людства через Ісуса Христа.
Ісус- це єдиний відкупитель. Смерть сина Божого на хресті – єдиний шлях примирення з Богом.
«Немає іншого імені під небом яке би дано було людям щоб спастися.» Дії 4:12»

2- Діло Христа завершене!

Те ще зробив Ісус, а саме його смерть і воскресіння, є унікальним і неперевершеним. Ісус помер один раз. Хочу підкреслити слово- один. Ніхто до Ісуса і після нього не може претендувати на особливу роль у спасінні людей. Ні яким чином ні філософією, ні законом, ні так званим відкриттям. А також Ісус не прийде другий раз у справі відкуплення. І ніхто інший не може цього зробити. Відкуплення людей завершилось! Від сьогодні
відкуплені люди належать Йому.
Він, Ісус заплатив за них велику ціну. Ціну- власного життя.

3- Відкуплення- самодостатнє.

Діло Христа досконале і не потребує доопрацювання. Ісус- зробив все, щоб віруючі в Нього мали спасіння. Ніхто і нічого до його жертви, додати не може. Синтез релігійних вірувань і античної філософії не можливий. Вірніше можливий, і в світі існує, але не має ніякої цінності в питанні спасіння. Обєднання християнських принципів і людського моралізму також не приносить користі. Благодать і закон не можливо змішати, як масло і воду, вони взаємовиключають одне одного. «Якщо по благодаті, то не від діл»
Сьогодні, на жаль мусимо визнати, люди більш надіються на свої діла, чим на діло Христа. Людський гріховний розум (не в розумінні думок і намірів, а в розумінні природи є гріховний) відказуються визнавати свою неспроможність і некомпетентність в розумінні Істини Божої. А людська гордість не може прийняти милість Божу…

В підсумок хотів би зазначити, що відкуплення і спасіння людини- звершилось  на Хресті, на горі Голгофа. Акції на відкуплення і спасіння людини – 100% належать Ісусу Христу.
– V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s