Життя як воно є -3. Нерівний старт

Від чого залежить людське життя?

(Нерівний старт- третя частина із замітки «Життя як воно є»

Перші дві – Нерозділена спадщина і внутрішній фактор опубліковані 6 і 10 травня відповідно)

Гедеон і Самсон…

Відомі біблійні персонажі, герої віри, мужі Божі через яких являлась людям слава і сила Бога.

Вони такі різні і такі схожі… Обов`язково почитайте про цих великих мужів Божих. Вони вірили і зневірялись, стояли і падали, виконували повеління Божі і грішили, терпіли кару за гріх і перемагали; напевно, так само як і ми з вами…

Народжується дитина і ми посміхаємось, говоримо і віримо що у неї все попереду. Її життя як білий, чистий аркуш паперу де буде написана її історія, в когось трагічна, а в когось щаслива. Хтось напише своє життя гарним, каліграфічним почерком, а хтось кострубатим, з помилками і поправками…

Життя тільки на перший погляд починається у всіх одинаково, в реальності цей білий, чистий аркуш паперу у всіх різний… Не чесно, не одинаково, інколи трагічно…

Початок життя Самсона був особливий, навіть дуже особливий, навіть дуже щасливий і благословенний.

Ось як описує Біблія:

«І явився Ангол Господній до тієї жінки, та й промовив до неї: Ось ти неплідна, і не роджала, але ти зачнеш і породиш сина. А тепер стережись, і не пий вина та п’янкого напою, і не їж нічого нечистого, бо ось ти зачнеш, і сина породиш, і бритва не торкнеться його голови, бо дитя те буде Божим назореєм від утроби, і він зачне спасати Ізраїля з руки филистимлян.»

‭‭Книга Суддiв‬ ‭13:3-5‬ ‭

Богобоязлива, заможна сімя. Від народження посвячений Господу і від народження Бог був з ним. Успіх, процвітання, благословіння. Про що можна ще мріяти?

Гедеон так описав свою сім’ю

“Ось моя тисяча найнужденніша в Манасії, а я наймолодший у домі батька свого.”

‭‭Книга Суддiв‬ ‭6:15‬ ‭

Одного батьки, присвячують його Господеві від народження, а в другого інше життя, в страху перед ворогами, знаючи, що Бог вивів із Єгипту і думаючи, що Бог покинув народ Свій. Ваал- божество якому служать і поклоняються жителі міста де живе Гедеон….

Нерівний, нечесний, не одинаковий старт..

Всі люди, абсолютно всі люди починають своє життя по різному. Нам здається, що все гарно і одинаково, лікарня, роддом, колиска, молоко. Але вже тоді різні лікарні, різні колиски, різні візочки (якщо взагалі в когось є).

Умови для життя у всіх різні.

Хтось народжується в фінансово забезпеченій сім’ї, немає ні в чому потреби. Росте, навчається, вибирає професію, коледж, інститут, університет, аспірантура. Батьки, або хтось інший дає можливість для таких дітей зробити декілька кроків вперед перед тим як вони почнуть свій біг, своє життя…

Інший народжується в бідній сім’ї, або залишається сиротою, або ще гірше в дитячому будинку. Він не буде мати можливості отримати високооплачувану професію в престижному університеті.

Хтось вже з шкільних років змушений працювати. У них початок життя різний.

У когось батьки кожний день моляться і благословляють дітей. А в когось батьки знущаються над дітьми, проклинають і виганяють з дому…

Життя – різне, нечесне, несправедливе.

Сімя має колосальний вплив на життя. І життя людини колосальним чином залежить від сім’ї…

Бог знаючи цю соціальну нерівність, несправедливість, ніби виправляючи ситуацію говорить:

«Бог- батько сиротам і суддя вдовицям»

‭‭Псалми‬ ‭68:5‬ ‭

Не умовний, не формальний, не просто юридичний, а реальний батько, суддя, заступник. Простіть мене за сентиментальність, але я напишу: не ображайте сиріт і вдовиць – Господь заступиться… Краще допоможіть їм.

У своїй, відомій на весь світ, проповіді Ісус сказав:

“Погляньте на птахів небесних, що не сіють, не жнуть, не збирають у клуні, та проте ваш Небесний Отець їх годує. Чи ж ви не багато вартніші за них?”

‭‭Вiд Матвiя‬ ‭6:26‬ ‭

“І про одяг чого ви клопочетесь? Погляньте на польові лілеї, як зростають вони, не працюють, ані не прядуть. А Я вам кажу, що й сам Соломон у всій славі своїй не вдягався отак, як одна з них. І коли польову ту траву, що сьогодні ось є, а взавтра до печі вкидається, Бог отак зодягає, скільки ж краще зодягне Він вас, маловірні!”

‭‭Вiд Матвiя‬ ‭6:28-30‬ ‭

Кому яке діло до птахів? Живуть собі, літають…. А Бог годує їх. І траву яка сьогодні є, а завтра…. Бог так одягає. Скільки краще зодягне Він вас… ?

На простих, життєвих прикладах Ісус показує величезну любов і турботу Бога. А також Його велич і владу… Бог турбується про все і завжди…

І риторичні запитання:

-Чи ж ви не більше вартуєте за птахів?

-Скільки краще вас зодягне?

Звичайно цінність людини більша, звичайно одягне. Звичайно краще. Звичайно потурбується…

На людське життя впливає багато факторів: багатство і бідність, положення в суспільстві, сімейні і родинні відносини, дружба, здоров’я і багато, багато чого іншого не менш важливого і актуального. Але саме життя людини залежить від Бога, Який все це дає людині і турбується про людину. Бог все тримає у своїй руці і особливу цінність – людське життя. Отож, надійтесь на Господа, тримайтесь Його.

‚,Покладіть на Нього всю вашу журбу, бо Він опікується вами!”

‭‭1-е Петра‬ ‭5:7‬

І хоча життя людини залежить від Бога, і Бог турбується і робить все щоб людина прожила добре, довге і щасливе життя. Людина повністю відповідальна за свої вчинки, поступки, рішення…

Є ще одне зло під сонцем яке я бачив. Часто батьки дають можливість дитині почати своє життя з доброго старту. Забезпечують всім дають можливість влаштуватись в житті. А дитина змарнує все, розтратить і опиниться на самому дні суспільства.

А є людина починає своє життя важко, але працею і мудрістю, розумом і наполегливістю добивається в житті багато… І це теж від Бога.

PS. Гедеон і Самсон по різному закінчили своє життя. Гедеон- суддею Ізраїля, Самсон – рабом у филистимлян…

PS 2. А ви знаєте від кого і від чого залежить ваше особисте життя?

– V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s