Акценти.

Особистий погляд.

Біблія для віруючих людей є незаперечним авторитетом. Глибина і мудрість, правдивість і акуратність викликає пошану і тремтіння людської душі. Розставлені акценти і точність викликає подив і захоплення не тільки у віруючих. Важливо відмітити, що автори Біблії дуже часто не просто подають якусь історію, а розставляють акценти, роблять наголоси і інколи там, де здається все і так зрозуміло. Хто, Чому, Коли, Як, Де, Для чого? – в кожній біблійній історії ви детально знайдете відповідь на ці та інші запитання.

Наприклад описання: «Ісус іде по воді.»

Матв 14:22 – 34

Автор описує причину чому Ісус і учні опинились в різних місцях, описує реакцію учнів, діалог Ісуса із учнями і Петром, сумніви Петра, і закінчує тим, що буря вщухла і човен щасливо пристав до берега.

І ще один приклад: Посланя Якова:

“А ну тепер ви, що говорите: Сьогодні чи взавтра ми підем у те чи те місто, і там рік проживемо, та будемо торгувати й заробляти,

Замість того, щоб вам говорити: Як схоче Господь та будемо живі, то зробимо це або те.”

‭‭Якова‬ ‭4:13, 15‬ ‭

Здається все те саме, але акценти різні. В першому випадку людина у другому Бог.

Давайте нашу увагу звернемо у 2018 рік, в наш час.

Зараз престижно говорити про людину як самодостатню особистість. Куди не подивитесь, який телевізійний канал не включите, на яку сторінку інтернету не вийдете, всюди ви знайдете інформацію про те, що людина високо духовна, досконала з величезним потенціалом істота. Потенціал людського мозку- недосліджений, а сила людського духу- необмежена. Ви всюди знайдете курси, тренінги, коучінги, семінари і конференції на різну тематику, але підтекст один, як спільний знаменник- самовдосконалення. Як бути кращим/кращою, організованнішим/організованнішою. Як себе збудувати? Як покращити сімейне життя? П`ять порад як зробити кар’єру. Сім парад як сподобатись чоловіку і дев’ять як його утримати. Десять порад як завоювати жінку. І тд, і тп. Людство виходить на нові рівні розвитку у всіх своїх сферах. Все це звучить сильно, прагматично, перспективно, оптимістично. Ти можеш, говорять одні, в тобі великий потенціал, повторюють інші…

В євангельських церквах, в християнських СМІ, на християнських інтернет ресурсах дуже схожа картина. Проповіді, християнські публікації, поезія цілком зрозуміло і законно підкреслює важливість і цінність людини, людського служіння, людського рішення, людської волі і взагалі людського самобуття. Мораль і етика, відношення і взаємовідношення, лідерство і творчість, жертва і принесення плодів і багато чого іншого. І все має один підтекст- людиноцентричнічть. В епіцентрі – людина.

Схожі програми зі схожим результатом.

В принципі я не проти, я тільки – за. За те щоб людина розвивалась у всіх напрямках, за те щоб використовувати для служіння Богу всі досягнення людства. Але є одна деталь на яку я хочу звернути увагу.

А саме:

Відбулося і відбувається зміщення акценту із всемогутнього Бога, на людину. Все ще важливо, що думає Бог і Його воля, але більше говориться і пишеться про широкі можливості людського потенціалу в служінні, про використання цього потенціалу і про користь яку людина від цього самого служіння отримає…

І знову приклад:

“Не зважаючи ж Бог на часи невідомости, ось тепер усім людям наказує, щоб скрізь каялися, бо Він визначив день, коли хоче судити поправді ввесь світ через Мужа, що Його наперед Він поставив, і Він подав доказа всім, із мертвих Його воскресивши.”

‭‭Дiї‬ ‭17:30-31‬ ‭

«І прийдіть до Христа і ви будете мати мир і життя із достатком.» – по суті одна і та ж проповідь. Але з великою різницею в розставлених акцентах. Впевнений змінюючи головного героя, ми змінюємо все, змінюємо суть…

На мій особистий погляд нам не просто треба передавати інформацію, а правильно розставляти всі акценти, всі деталі, всі преорітети.

– V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s