За Звичаєм…

За звичаєм, чи кожний раз як в перший клас. Що важливіше?

“А батьки Його щорічно ходили до Єрусалиму на свято Пасхи. І коли мав Він дванадцять років, вони за звичаєм на свято пішли.”

‭‭ Луки‬ ‭2:41-42‬ ‭

Звичай, обряд, норма поведінки в суспільстві, народні традиції культура.

Все це вбираємо, як говориться з молоком матері, вчимось з дитинства. У різних народів різні звичаї, різна культура, відрізняються традиції. Мова та звичаї це те, що об`єднує один народ, а також ідентифікує, відрізняє його із поміж інших народів. Народні традиції та звичаї встановлювались віками. А також кожна людина, кожна сімя має свої невеликі звичаї та традиції які становились з часом.

Віра, релігія є невід’ємною частиною життя людей, культури. Я б сказав, що релігія стала культурною, а культура релігійною. Вірування, народні прикмети, обряди міцно переплелись між собою і вросли в життя як народу так і окремої людини. Часом важко сказати що є релігією, а що традицією.

Християнство за свою тисячолітню історію влилося в життя людей настільки, що стало нормою поведінки, звичаєм, частиною культури. Іноді важко відрізнити одне від іншого. Люди не віруючі в Бога виконують обряди, ходять до церкви, на свята, дотримуються поста, моляться коли бояться, коли переживають. Така традиція, звичай. Віруючі люди роблять те саме, так само ходять до церкви, моляться, постяться.

Ці дві категорії людей відрізняються одна від одної не формою чи обрядами, а внутрішнім відношенням, розумінням, станом серця. Істинне християнство це переродження людини, народження від Бога, переосмислення життя, зміна преорітетів. Духовність людини, як і нації, заключається не тільки в збереженні мови, традицій, обрядів, а в розумінні їх суті і близкість Бога.

Звичаї це добре, а добрі звичаї ще краще, але треба розуміти зміст і суть. Сам Ісус, а також батьки Його мали звичай ходити в храм. Це добрий звичай, молитись- добра традиція, благословляти інших людей це прекрасна риса характеру…

Хтось сказав ми являємось тим, що є в середині нас. І привів приклад: «Візьміть невелику коробку і покладіть туди сміття, ви отримаєте ящик для сміття, а покладіть туди золотий перстень з діамантом ви отримаєте скриньку для коштовностей».

Не має значення в якому крилі християнської церкви ви знаходитесь, не має значені які обряди виконуєте і як багато часу ви на це витрачаєте. Має значення ваш внутрішній стан і ваше сердце перед Богом…

-V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s