Не Біблійні історії, Біблійний підтекст

Одного разу, ми з дружиною вирішили поїхати на ферму назбирати суниць.

Ферма від нашого дому, недалеко, близько однієї години їхати. (На яку саме ферму не пишу через питання реклами) Правила там прості: береш відро, можеш два, а хоче і три відра, ну скільки хочеш відер береш та ідеш в поле збирати ягоди. Кожне відро коштує певну суму грошей. Назбирав, підійшов в офіс, розрахувався і все що в відрі все твоє. Все що з’їв на полі, не мите і не помитими руками теж твоє, при тому безкоштовно. Можеш їсти скільки хочеш… Поле невелике, розділене на декілька частин, рівненькі зелені ряди всипані доспілою і переспілою червоною ягодою.

Ми поїхали всією нашою сім’єю, стараючись не наступати на суниці дуже швидко назбирали три відра, а також наїлися досхочу. Так, все правильно, не помитими руками, не миті ягоди.

Діти впевнені, що так смачніше.

Розрахувались, за нами ж назбираний товар, відмились на скільки можна було і повернулись до дому. Я вже писав, їхати в одну сторону приблизно годину. Вдома відкривши багажник машини, а туди ми поклали відра з суницями, ми відчули сильний, неперевершений аромат суниць. Ягоди були трохи примнуті, не виглядали так як на полі, але пахли набагато сильніше…

* * *

Одного разу я зайшов у квітковий відділ одного великого магазину купити своїй дружині квіти. (Назву магазину не називаю по тій же причині, реклами).

Очі розбігались, шикарні, багаті букети, прекрасні квіти. Я не знаю як називаються всі ці квіти. Вибір квітів величезний, тільки троянд букетів двадцять, різних сортів, різних кольорів. Як кажуть в народі: «бери чого душа бажає». Беру букет червоних троянд, вони завжди в моді, в тренді, з ними не прогадаю. Шукаю найсвіжіший букет, вибираю найкращий, більше двадцять троянд в букеті, високі, стебло товсте, бутон твердий. Для дружини, все таки, для своєї, рідної. Несу на касу і помічаю, що чогось не вистачає. Нагло при всіх, підношу букет до носа, втягую повітря, а вони не пахнуть.

Букет, букет шикарний, квіти свіжі, гарні, а привичного аромату немає, троянда королева серед квітів і без запаху…

* * *

Так буває серед людей.

Одні виглядають екстравагантно, все правильно говорять, і все на своєму місці, а підійдеш ближче, поспілкуєшся і… «Не пахнуть»…

Інші примнуті, побиті життям, з скаліченими долями, випромінюють життя, віру, вірність Богу, на всякому місці виявляють запашність знання Христового…

– V

Ми бо для Бога Христова запашність…»

‭‭2-е до Коринтян 2:15‬ ‭

3 thoughts on “Не Біблійні історії, Біблійний підтекст

 1. Бог ніколи собі не позволяв,та апостоли,людей обирати по запаху поту,чи вигляду обличчя,Богу цінне
  наше серце,наші міркування,вважаю що ти брат зробив порівняння світське…
  Нас вибрано,піднято із помийної ями,ми такі були в гріхах,що нам сьогодні соромно,але нас омито кровинкою
  Сина Божого Ісуса Христа,ми стараємось все почати із чистого листка,котрий не пахне-але для Бога цінний!!
  Дав би Бог нам бути без ніякого запаху-але чистими перед Ним!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  Like

  1. “Ми бо для Бога Христова запашність серед тих, хто спасається, і тих, які гинуть, для одних бо смертельна запашність на смерть, а для других запашність життєва в життя. І хто здатен на це?”
   ‭‭2-е до коринтян‬ ‭2:15-16‬ ‭UBIO‬‬
   http://bible.com/186/2co.2.15-16.ubio

   Like

  2. Міркую, що фраза: «Ми для Бога Христова запашність…» написано алегорично. Це порівняння використав апостол Павло в 2Кор 2:15.
   Пахнуть не в прямому розумінні а в переносному, в алегоричні розуміння, розповсюджують собою славу Христа.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s