6 (шість) міст для вбивці

Втікач…

“Він біжить задихаючись… Сил майже не залишилось, в горлі пересохло, кров гулко ударяє в пульсах, перед очима білі плями, але він мусить бігти. З усієї сили бігти, падати і вставати, не звертати уваги ні на що… Тільки бігти… Бігти в місто, в місто священників і левитів, в місто надіі там він розкаже все, буде просити, молити і вони зрозуміють і приймуть… Він убив чоловіка, свого товариша, співробітника, але він не хотів… Це нещасний випадок… Він розкаже все священникам, вони зрозуміють… Місто сховище, місто священників – його надія…

Його остання надія…

Думки… Відчай… Остання надія”…

“І Господь промовляв до Ісуса, говорячи: Промовляй до Ізраїлевих синів, говорячи: Дайте собі міста на сховища, про які Я говорив вам через Мойсея, щоб утікав туди убійник, що заб’є кого ненароком невмисне, і вони будуть для вас на місце сховища від месника за кров. І втече він до одного з тих міст, і стане при вході міської брами, та й буде голосно говорити старшим того міста про свою справу. І вони візьмуть його до міста до себе, і дадуть йому місце, і він осяде з ними. А коли буде гнатися за ним месник, то не видадуть убійника в руку його, бо він невмисне забив свого ближнього, і не був йому ворогом ані вчора, ані позавчора. І буде він сидіти в тому місті, аж поки не стане перед громадою на суд, аж до смерти найвищого священика, що буде в тих днях. Тоді повернеться убійник, та й увійде до свого міста та до свого дому, до того міста, звідки він утік. І посвятили вони Кедеш в Ґалілі на Нефталимовій горі, і Сихем на Єфремовій горі та Кір’ят-Арбу, воно Ефрон, на горі Юдиній. А по той бік єрихонського Йордану на схід вони дали: Бецер на пустині, на рівнині, із Рувимового племени, і Рамот у Ґілеаді з Ґадового племени, і Ґалан у Башані з Манасіїного племени. Оце були міста призначення для всіх Ізраїлевих синів та для приходька, що мешкає чужинцем серед них, на сховище туди кожному, хто вб’є кого ненароком. І не помре він від руки месника за кров, аж поки не стане перед громадою.”

‭‭Iсус Навин‬ ‭20:1-9‬

Перед нами врегулювання міжлюдських відносин. Вбивця який убив ненароком має шанс. Закон кровної помсти (око за око, зуб за зуб) передбачує такий шанс. Для цього йому необхідно було втекти в одне із цих міст, після дослідження його справи він міг залишитись жити в цьому місті, якщо звичайно був знайдений невинним. Ці міста в буквальному смислі були надією на спасіння та звершенням справедливості. Міста священників повинні були відігравати важливу роль в житті суспільства, а також вони мали символічне, пророче значення.

Давайте розглянемо

КЕДЕШ озн. місце святості.

Відчуваєте себе «грязними», недосконалими, з вадами та гріховними звичками, відчуваєте себе грішниками? Вам потрібне місто КЕДЕШ, місце святості. Втікайте, приходьте до Господа, Він простить, очистить, освятить. Вам потрібний Ісус тому, що Ісус є наша святість. Він нас освячує.

“І такими були дехто з вас, але ви обмились, але освятились, але виправдались Іменем Господа Ісуса Христа й Духом нашого Бога.”

‭‭1 Кор ‭6:11‬ ‭UBIO

СИХЕМ – озн. місце відпочинку, місце спокою.

Можливо ви втомились від високого темпу життя. Викладаєтесь по повній, відчуваєте себе спустошеними?

Втомлені, виснажені душевно, емоційно? І здається сон та чашка міцної кави вже не допомагають. Втікайте в СИХЕМ, в місце спокою. Ісус – заспокоїть.

“Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм.”

‭‭Матвiя‬ ‭11:28-29‬

ХЕВРОН озн. місце спілкування.

Самотність це не людська стихія. Людям, нам, потрібне спілкування. Нам просто необхідно говорити, слухати, висловити свою думку, приймати участь в житті когось і щоб хтось приймав учать в нашому житті. Якщо ви відчуваєте самотність втікайте в ХЕВРОН, в місце спілкування.

“що ми бачили й чули про те ми звіщаємо вам, щоб і ви мали спільність із нами. Спільність же наша з Отцем і Сином Його Ісусом Христом.”

‭‭1 Iвана‬ ‭1:3‬ ‭UBIO‬‬

БЕЦЕРозн. фортеція. (Крепость).

Місце для безпомічних, місто безпеки. Нам життєво важливо відчувати себе комфортно та в безпеці. Бувши дітьми, коли було страшно, ми втікали до батьків, до старших. З ними та їхньою спиною ми відчували себе в безпеці. Коли неспокійно і бушують світові стихії втікайте в БЕЦЕР, втікайте до Господа там абсолютний захист.

“Господнє Ім’я сильна башта: до неї втече справедливий і буде безпечний.”

‭‭Приповiстi‬ ‭18:10‬ ‭UBIO‬‬

РАМОФозн. місце возвишення

Місце для втративших надію.

Звичайно ми не завжди покажемо і ще рідше признаємось іншим, та й собі також, що ми боїмося, хвилюємось, переживаємо. Часом сумніви та розчарування розїдають нас зсередини. Якщо ви в розпачі, в депресії, в важкій ситуації втікайте в РАМОФ, надійтесь на Господа і Він підніме вас…

“Тож покоріться під міцну Божу руку, щоб Він вас Свого часу повищив.”

‭‭1 Петра‬ ‭5:6‬

ГОЛАН озн. місце віддалення.

Наодинці, тільки удвох це напевно найцінніший, найякісніший час який ми можемо провести з кимось. В любих обставинах ми шукаємо міцне плече вірного друга. Коли важко, коли спокуси перемагають, коли суєта затягує втікай в ГОЛАН, віддалене місце, щоб побути на самоті з Господом. Місце молитви і місце перемоги…

Та коли ви молитеся, йдіть до своєї кімнати, зачиніть двері й моліться Отцю своєму на самоті, а Отець ваш, Який бачить зроблене таємно, віддячить вам.”

‭‭Матвія‬ ‭6:6‬ ‭UMT‬‬

Міста які були притулком для вбивць, були пророчим символом Христа, Церкви, благодаті Божої…

-V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s