Криниці Ісаака

Бог часто називає Себе Богом Авраама, Ісаака, Якова. Досить детально описано життя Авраама і Якова. А Ісаак? Про життя Ісаака – скупіше. Деякі події з його життя ми дізнаємось з контексту життя Авраама. А про життя, служіння, подвиг віри самого Ісаака, як патріарха – на жаль, не багато… Хто він, син Авраама? Який його світогляд, бачення життя, які його особисті відкриття? Не багато. «Не багато» звичайно в порівнянні з іншими історіями та біографіями. В описі життя Ісаака, є історія яка багато нам розказує про характер, посвячення та віру цього Божого чоловіка.

“І знову Ісак повикопував криниці на воду, що їх повикопували були за днів батька його Авраама, а позатикали були їх филистимляни по Авраамовій смерті. І він назвав їм імення, як імення, що батько його був їм назвав. І копали Ісакові раби в долині, і знайшли там криницю живої води. І сварилися пастухи ґерарські з пастухами Ісаковими, кажучи: Це наша вода! І він назвав ім’я для тієї криниці: Есек, бо сварилися з ним. І викопали вони іншу криницю, і сварилися також за неї. І він назвав для неї ім’я: Ситна. І він пересунувся звідти, і викопав іншу криницю, і не сварились за неї. І він назвав для неї ім’я: Реховот, і сказав: Тепер нам поширив Господь, і в Краю ми розмножимось. А звідти піднявся він до Беер-Шеви.”

‭‭Буття‬ ‭26:18-23‬

Криниці з водою. Думаю словосполучення «жива вода» означає не цілющу живу воду, (із народних казок яка може зцілювати хворих і воскрешати з мертвих), а джерельна вода, (не болото) джерело питної води.

В нашому віці, атомноі енергії та інтернету, життєво необхідна чиста питна вода, навіть якщо у вас в руці айфон, то в часи Ісаака тим більше. Джерельна вода це залог успіху і багатства, це – Благословіння. Джерельна вода- цінність, багатство, майбутність.

Так в Біблії є описання однієї історії наповненої відвагою, вірою, та героїзмом. (Почитайте обов`язково книга Суддів перший розділ). А я хочу звернути увагу на щасливий кінець цієї події, де дівчина виходячи заміж, та отримавши від батька поле, як придане, іде до батька і просить дати їй також криниці. Поле мати непогано, але вода цінніша, вода- благословіння.

“І вона сказала йому: Дай мені дара благословення! Бо ти дав мені землю суху, то дай мені водні джерела. І Калев дав їй Ґуллот-горішній та Ґуллот-долішній.”

‭‭Книга Суддiв‬ ‭1:15‬

Чиста, джерельна питна вода важлива і тоді і тепер. Отже Ісаак шукає воду, копає криниці дає цим криницям імена, Есек, Ситна і Рехавот. Ці імена мають значення, вони відображать реальний перебіг подій того часу, а також мають символічне значення для нас з вами.

Есек озн суперечка, сварка, Ситна озн звинувачення, ворожнеча.

У Ісаака не проста ситуація. З одніє сторони вода життєво необхідна, а з іншої сторони – конфлікт. Люди конфліктують, ворогують, сваряться тільки за те що їм, людям, дійсно важливо. За те, що має цінність для них. І хоча Ісаак в опреділеному розумінні правий він вирішує не іти на ескалацію конфлікта, він переходить в інше місце і викопує ще одну криницю і дає їй ім’я – Реховот.

Реховот– озн поширення, широке місце, щастя.

Є такі місця і ситуації в житті де все виглядає так, як ці криниці Ісаака. З однієї сторони «жива вода» цінність роботи, відношень, дружби, спілкування, а з іншої сторони постійній сварки, звинувачення, роздори, зависить.

Неможливо рости духовно, емоційно там де немає миру, взаєморозуміння, стабільності.

Неможливо розвиватись професійно, неможливо бути щасливим в сім’ї де є постійні конфлікти і сварки. Конфлікти виснажують, не залишають сил, енергії для творчості, роботи і молитви. І тут життєвий досвід Ісаака, як кажуть, на вагу золота. А його порада проста, як віник- утікайте від сварок, уникайте конфлікту.

Залиште сварки, пора копати нову криницю. Якщо можливо, змініть роботу, поміняйте церкву, знайдіть компроміс. Не варто доказувати свою значимість, чи свою правоту, час взятись за новий проект, нове служіння, нову роботу. В спорах, в сварках не народжується істина- вона там помирає. Знайдіть свій «Реховот», своє просторе місце, свій затишок де ви зможете рости, де зможете реалізувати себе, втілити в життя свої мрії, зможете почути Бога. Знайдіть таке місце де ви відчуєте себе вільними думати, жити, поступати і поклонятись Богу так, як говорить ваша совість і ваш внутрішній чоловік.

Звичайно, ціна води із «криниць Есек та Ситна» велика, але цінність внутрішнього спокою, миру і свободи, успіху і Благослвіння біля «криниці Рехавот» набагато більша.

-V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s