В очікуванні перемін

Він живе на підконтрольній території. Окупаційна армія нагадує про себе щодня. Чужі прапори, чужа символіка, чужа мова, чужі солдати та офіцери… Не прості часи, важкі… Терор, грабіж, насилля, недостаток, страх, дискримінація. Кожний день приносить нещастя, несправедливість, горе, смерть, сльози, розпач, розчарування. І сьогодні він не спішно іде по рідному місту. Знайомі вулиці, будинки, здається рідні обличчя, а поміж ними чужа форма чужих воїнів. Вони повинні би забезпечувати порядок, але цей порядок дорого коштує… Він зупиняється пропускаючи продавця в якого випадають монети з ненависним йому, вибитим гербом… В його пам`яті славне, величне минуле його народу. Вільне, незалежне життя, прославлені царі та полководці, перемоги, служіння своєму Богові. Ті величні події не ставались за його життя, але він часто про них думає, уявляє і дуже хотів би побачити. Але не побачить. Він у приклонних літах і доживає свій праведний вік служачи своєму Богу. В його серці, в душі надія на Бога і молитва про свій народ. Роздуми та молитва за свою землю, за свій народ, за майбутнє його країни займають майже весь його вільний час. Це його біль, його страждання, його надія. Промінем світла в його розумі було відкриття від Бога, що він перед смертю побачить спасіння свого народу, побачить Христа Божого. І цією надією він живе досі, ця надія дає йому сили просинатись зранку і засинати вночі. Він побачить Христа Божого, Месію, визволення. Він чекає потіхи для народу, для себе, для майбутніх поколінь…

Ім’я цього чоловіка Симеон, і він зустрінеться в Храмі з Тим, Хто принесе із Собою великі переміни в життя не тільки його народу, не тільки Римської імперії, а переміни в цілому світі, – з Ісусом Христом.

І ото був в Єрусалимі один чоловік, йому ймення Семен, людина праведна та благочестива, що потіхи чекав для Ізраїля. І Святий Дух був на ньому. І від Духа Святого йому було звіщено смерти не бачити, перше ніж побачить Христа Господнього. І Дух у храм припровадив його. І як внесли Дитину Ісуса батьки, щоб за Нього вчинити звичаєм законним, тоді взяв він на руки Його, хвалу Богу віддав та й промовив: Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля!”

‭‭Вiд Луки‬ ‭2:25-32‬ ‭

Дуже часто ми очікуємо одного, а приходить в наше життя інше. Не те, що ми очікуємо, часом не те, що хочемо і про що просимо. Приходить не те про що мріяли і марили. І як бути?

Історія про життя праведного Симеона дає нам деякі підказки.

1 Побачити.

Можна дивитись на дитину і бачити дитину, а можна в дитині побачити майбутнє. Симеон в маленькому хлопчику на руках бачив майбутнє, приготоване спасіння, світло і славу. Важливо вміти в малому бачити велике, в незначному – значне, в безсилому – силу. Важливо бачити ріст, прогрес, розвиток.

2 Зрозуміти.

Симеон зумів зрозуміти приготування Боже. Зрозуміти, що настають часи перемін. Зрозуміти, що за перемінами стоїть Божа рука, план і приготування. Чесно кажучи, переміни лякають людей, на зломі епох жити не завжди спокійно і стабільно. Ми часто хотіли б жити тоді і там де тихіше, спокійніше, стабільніше, і нехай рівень життя нижчий тільки щоб не штормило. І тільки розуміння того, що автором перемін як і релігійних так політичних являється Бог, дає сили, надіі, впевненості.

3 Прийняти.

І найважливіше після бачення і розуміння це – прийняття. Прийняти те, що можливо події будуть розвиватись не нашими планами і бажаннями. Прийняти події такими як вони є. Прийняти чиюсь авторитетну волю і іти. Думаю Симеон хотів бачити своїми очима звільнений Єрусалим, поразку ворогів і радість від перемоги. Але він прийняв те, що йому було призначено побачити маленьке дитятко і вже в ньому вірою побачити славу Божу, Світло язичникам та славу Ізраїля.

Інше не завжди погане, часто воно те, що нам необхідне і найкраще… Тільки потрібно побачити, зрозуміти, прийняти…

– V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s