Призначення – Ефес

Свіжий, солений вітер з Егейського моря колихав некошену траву, бавився зеленим листям, розвівав невелике волосся та обвітрював лице втомленому подорожньому і ховався в невесоких горах. На березі моря потопаючи в зелені розкинулось місто з тисячолітньою історією. В світлі вечірнього сонця виблискували храми, мраморні колони ідеально оброблені місцевими умільцями, вулиці тонким павутинням обмотували пагорби, камінні арки, ворота, тераси, тиха гавань, торгові кораблі на безкраєму синьому просторі. Люди довершуючи свої буденні справи спішили не звертаючи уваги на перехожого. Місто щоденно приймало тисячі гостей та перехожих. Хтось спішив в місто з товаром, хтось за покупками, а ще інші спішили в місто полюбуватись найвеличнішим у світі храмом, а то і поклонитись в цьому храмі богині яку шанувала вся Асія. Втомленому погляду подорожнього відкривалась чаруюча краса міста. Від сьогодні їхні долі пов`язані назавжди. З великої літери Апостол та величне, багатолюдне місто- Ефес.

Ефес – портове місто на березі Егейського моря, з населенням більше 200 тисяч, третє по величині в Римській імперії (після Риму та Олександріі), за часів апостола Павла столиця Асіі, провінції імперії. Ефес місто великої богині Артеміди (пам’ятаєте крик – «Велика Артеміда Ефеська»? Дії 19:34), місто з великими храмами, своєю культурою, традиціями і багацтвом. Місто де жив та проповідував апостол Павло, де писав свої вічні післання любові апостол Іван, де за переданням доживала своє життя благочестива жінка по імені Марія, мати Ісуса Христа.

Накінець в Ефесі, в 431 році нашої ери, відбувся третій Вселенський Собор християнської церкви.

Церква в Ефесі почалась із 12 чоловік і виросла до… В різних інформаційний джерелах ви знайдете різні цифри. Колись в семінарії лектори приводили цифри від 10 до 30 тисяч членів церкви. Найсміливіші цифри (і хочеться в це вірити – 100 тисяч). Але і за найскромнішими даними – 10 тисяч віруючих в місті із населенням більше 200 ( по різним даним від 225 до 260) тисяч це досить велика церква.

Церква яку започаткував апостол Павло, церква де був єпископом Тимофій, церква де служив апостол Іван, церква до якої звертається сам Ісус Христос в післання семи церквам. (Книга Об’явлення святого Івана Богослова).

Історія показала, що місцевий умілець золотар Дмитро виявився правим і його побоювання були небезпідставними (Дії 19:24-27). Ефес, з міста посвяченого богині Артеміді перетворився в потужний християнський центр в Асії.

Давайте розглянемо причини такого перевтілення, переродження, реформації суспільства та самого міста. Думаю не буде перебільшення якщо я назву ці причини ключами до пробудження, до росту церкви як кількісно так і духовно. Також думаю, що вони ідуть комплексно, разом. Неможливо щоб було наповнення Духом Святим без освячення, також неможливо щоб Дух Святий наповнював, а проявлення Духа Святого не було.

1. Наповнення Духом Святим – Дії 19:1-7

Під час подорожі в Єрусалим апостол Павло заходив в Ефес проповідував в синагозі і залишивши там Акилу та Прискилу пішов в Єрусалим. До них приєднався Аполос. Вони мали деякий успіх, (було 12 чоловік увірувавших), але пробудження прийшло з приходом в Ефес Павла, точніше коли на них зійшов Дух Святий. (Дії 19:6)

Наповнення Духом дає силу, відкриває серця людей, просвітоює очі серця, дає переміну в серцях людей, переміну з якої починається реформа в суспільстві.

2. Проповідь та навчання – Дії 19:8-10

На мій суб’єктивний погляд всі проповіді в Церкві ми можемо розділити на мотиваційні і навчальні. Звичайно, призивні, мотиваційні проповіді необхідні, але навчальні з глибоким вивченням Слова Божого життєво важливі. Саме глибоке знання Біблійних істин допомагало церкві відрізняти істину від єресі. Апостол Павло в Ефесі проповідував два роки в школі одного Тирана (Тиран – ім’я, Дії 19:9-10). Це перша християнська Біблійна школа.

3. Чудеса та оздоровлення. Дії 19:11-12.

Проявлення сили Духа Святого, сили Божої в служінні, в повсякденному житті, у відповідях на нужди та молитви це надзвичайне свідчення Божої сили та любові. На скільки залежать чудеса та оздоровлення від людини, не можу сказати, але знаю, що це робить Бог по Своїй волі там де є проповідь Євангелії, там де прославляється Його Ім’я. Біблія повна прикладів, а наше життя наповнене свідченнями як Бог дивовижними способами відповідав нам на молитви.

Також хочу підкреслити ще одну деталь. Бог дивовижно діяв через апостола Павла, але він був глибоко посвячений Господеві. Посвячення завжди приносить результат. На наше посвячення Бог відповість Своєю присутністю, Своєю силою, чудесами, ознаками, оздоровленням і переміною в житті.

4. Покаяння та освячення. Дії 19:18-20

Як щоб Іван Хреститель міг бачити ті події які відбувались в Ефесі, думаю, він би закричав: «ось він достойний плід покаяння». Люди, ті хто ввірували в Ісуса Христа каялись в гріхах, сповідували, відкривали свої вчинки, ті хто займались чародійством спалювали свої книжки. Життя людей змінювалось, люди наверталися до Бога всім серцем. Весь цей процес можна описати двома словами – покаяння та освячення. Це те що необхідно церкві сьогодні, необхідно нам в повсякденному нашому житті. Визнання провини, освячення, всім серцем шукати Бога незалежно від статусу, від рівня в суспільстві, від посади, від служіння. Освячення перед Богом…

Церква в Ефесі не була ідеальною, вона зустрічалась зі своїми негараздами, єресями, лжеучителями. Пророцтво апостола Павла збулося (Дії 20:17:31). Помічник Павла Тимофій мав багато роботи в церкві відстоюючи істину і борючись проти різних лжевчень. Сам апостол Павло писав, і ми зараз маємо прекрасне та сильне послання до Ефесян. У книзі Об’явлення Івана Богослова, Сам Ісус Христос дає високу оцінку цій церкві, хоча і не все було досконало.

Давайте будемо пам’ятати ці чотири істини – ключі до пробудження, до росту церкви які Бог нам відкриває через церкву в Ефесі, вірю вони працюють і сьогодні.

P.S. На сотий рік нашої ери, за 67 років, Євангелія була проповідувана по всій Римській імперії. На північ до Німеччини, на схід до Індії, на південь до Олександрії та Лівії, на захід до Великої Британії.

-V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s