Гріхи проти Духа Святого.

Святий Дух – третя особа Трійці. Християни вірять в те, що «Старий Завіт» відкриває нам – Бога Отця; «Новий Завіт, чотири Євангелії» – служіння Ісуса Христа; а період Церкви це ера – Духа Святого.

Важливу роль Святого Духа в житті віруючої люди признають всі основні направлення та деномінації християнства. В церквах велика увага приділяється дарам та плодам Духа Святого; служінню Духа Святого в наверненні людини до Бога, Його ролі в молитовному житті та освяченні віруючих…

Сьогодні я хотів би звернути вашу увагу на гріхи проти Святого Духа.

Ви звичайно, можете зауважити мені, що Дух Святий це третя особа божественної Трійці і якщо людина грішить, то вона грішить одночасно проти Отця, Сина та Духа Святого. Я не буду вам заперечувати, я запрошую вас в маленьку екскурсію по текстам Біблії які акцентують нашу увагу на даній тематиці.

1) Зневага Духа Святого.

“Тому то кажу вам: усякий гріх, навіть богозневага, проститься людям, але богозневага на Духа не проститься! І як скаже хто слово на Людського Сина, то йому проститься те; а коли скаже проти Духа Святого, не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!”

‭‭Матвiя‬ ‭12:31-32‬ ‭

Зневажати Духа- називати Його діла, ділами сатани.

Кощунственную хулу на Духа Святого невозможно простить поскольку она предполагает явное, осознанное, твёрдое отвержение той самой Силы, которая приводит к покаянию.

(Новая Женевская Библия. Комментарии).

2) Брехня Духу Святому.

“А один чоловік, на ймення Ананій, із своєю дружиною Сапфірою, продав був маєтка, та й з відома дружини своєї присвоїв частину з заплати, а якусь там частину приніс та й поклав у ногах у апостолів. І промовив Петро: Ананію, чого сатана твоє серце наповнив, щоб ти Духу Святому неправду сказав та присвоїв із заплати за землю? Хіба те, що ти мав, не твоє все було, а продане не в твоїй владі було? Чого ж в серце своє ти цю справу поклав? Ти не людям неправду сказав, але Богові! Як Ананій зачув ці слова, то впав та й умер… І обгорнув жах великий усіх, що це чули!”

‭‭Дiї‬ ‭5:1-5‬ ‭

Трагічну історію Ананія та його дружини Сапфіри знають напевно всі. Це великий приклад жертовності та лицемірства, правди та брехні, святості Бога та наказання за гріх. Апостол Петро акцентує увагу на тому, що Ананій сказав неправду Богові показуючи на божественність Духа Святого.

3) Противлення Духу Святому.

“О ви, твердошиї, люди серця й вух необрізаних! Ви завжди противитесь Духові Святому, як ваші батьки, так і ви!”

‭‭Дiї‬ ‭7:51‬ ‭

Диякон Степан, повний віри та Духа Святого, у своїй промові в синедріоні називає слухачів людьми з твердою шиєю та серця й вух необрізаних. Це метафори Старого Завіту які описують людей непокірних Богові. Невірство, непокора, противлення гріхи проти Духа Святого.

4) Засмучення Духа Святого.

“І не засмучуйте Духа Святого Божого, Яким ви запечатані на день викупу. Усяке подратування, і гнів, і лютість, і крик, і лайка нехай буде взято від вас разом із усякою злобою. А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!”

‭‭Ефесян 4:30-32‬ ‭

Дух Свчтий засмучений коли наше життя не відображає святість та славу Ісуса Христа.

5) Вгашення Духа Святого.

“Духа не вгашайте!”

‭‭1 Солунян 5:19‬ ‭

Високомірне та презирливе ставлення до проявлення, служіння, та дарів Духа Святого. Вгашати Духа Святого можна різними способами, але бажання та ціль християнина розігрівати іскру Божої благодаті, пронести світло істини через все життя.

Дух Святий приводить нас до Ісуса Христа, виявляє гріх, правду та суд, втішає, об’єднує, приносить радість та мир; підтримує в важкі часи, надає сили в молитві, піднімає в надіі наші очі до неба та підніме нас на зустріч з Ісусом Христом.

-V.

2 thoughts on “Гріхи проти Духа Святого.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s