4 (чотири) істини воскресіння

Чотири істини воскресіння Ісуса Христа які стали основою всього християнства.

Навколо особистості Ісуса Христа було, є і напевно буде багато суперечок, дискусій, недорозумінь. Є важливі питання, є такі які б я назвав другорядні. До другорядних я б відніс точний рік народження або смерті Ісуса Христа. Напевно ви знайомі з дискусіями які велися і ведуться по цій тематиці. Одні говорять, що Ісус народився за 4 роки до нашої ери, інші що в четвертому році нашої ери, ще інші стверджують, що відлік нашої ери береться точно від народження Ісуса Христа. Звичайно це важливий історичний факт і має важливе історичне, хронологічне значення, але не теологічне. На такі важливі речі як ким був Ісус і на Його роботу, на Його служіння це не впливає…

До важливих істин, які мають велике значення я б відніс ці чотири речі, які детально описують смерть і воскресіння але і є в основі всієї християнської віри, в основі всього християнства.

Бо я передав вам найперш, що й прийняв, що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням, і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес за Писанням, і що з’явився Він Кифі, потім Дванадцятьом.”

‭‭1 Кор‬ ‭15:3-5‬ ‭

Якщо коротко, в чотирьох словах – чотири істини: Умер, Похований, Воскрес, З’явився.

Чому це так важливо? Важливо тому, що ці істини формують нашу віру, наше розуміння Бога, божественної природи Ісуса Христа. Важливо тому, що ці істини стосуються нашого з вами спасіння.

Давайте подивимось про, що нам говорить апостол Павло.

Помер.

Ісус, Син Божий, Бог перебував на землі людиною. Як людина маючи ті самі відчуття що маємо ми, люди. Він втомлювався, спрагнув, страждав і помер. Помер як людина фізичною смертю.

Не знепритомнів, а потім в холодній могилі вернувся до життя. Буквальна, фізична смерть Ісуса Христа має пряме відношення до відкуплення. Якщо Христос не помер фізично, тоді відкуплення не відбулось. Але Ісус помер фізично, про це свідкує такий факт як похоронення в могилі.

Похований

Ісус Христом помер і похований в могилі. В похованні чіткіше видимо смерть, силу смерті, яка на якийсь час мала владу над тілом Ісуса Христа. В смерті і в похованні, в цих двох подіях Ісус Христос подібний нам. Ісус Христос помер і похоронений як людина, щоб людина мала воскресіння з Ним.

Воскресіння.

Смерть Ісуса це вблагання, це наказання за наші гріхи, це осудження, а також це єдиний шлях примирення з Богом. Воскресіння це наше оправдання. Воскресіння це завершення нашого спасіння, це наш мир з Богом. Більш того, в воскресіння ми маємо надію на наше воскресіння, на наше життя в Нім.

З’явлення

Зявлення Ісуса Христа після воскресіння це унікальний і важливий доказ. Це важливе свіодцтво Його воскресіння з мертвих, свідоцтво Божої сили, а також надія для нас. Воскрес Христос, воскресне не тільки Україна, а і ми воскреснемо. В воскресіння і з’явленні ми бачимо наше майбутнє. В цих подіях ми будемо подібні до Нього. Таке наше майбутнє.

Всі ці чотири речі невід’ємно, нероздільно зв’язані між собою. Смерть в тілі і воскресіння тіла! Це проявлення великої Божої благодаті, милості, милосердя і доброти. Це наша надія яка простягається через смерть від теперішнього життя в тілі до воскресіння мертвих і життя в Бозі.

-V

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s